image1

Board of Directors

Don Johnson, Debora Kantor, Hazen  Underhill, Harry Storey, Henry Knight, Connie Denby, Robert McNally,  Elmer Johnson, John Jackson, Jr., Ron Davis, Roger Hyatt, Jim Scouten,  Sherri Smith, Ryan McNally, Emma Thibault, Marlene Jarvis, Jill  Merritt-Coy, Melinda Mallery, Sid Stewart, Jenny McConchie,  Bob Ferris,  Blake Perrin, Matt Creamer, Jayde McConchie, Phillip Merritt, Krissy Creamer, George Thibault, Curtis Mallery, Ian Sullivan,  Melissa Player

COMMITTEES

First name in each committee is the chairperson:


FINANCE: Hazen Underhill (488-2911), Fair Executive 


AGRICULTURE: Phillip Merritt (488-2423), Roger Hyatt, Elaine Makepeace, Mary Harmon


LANDS & BUILDINGS: Robert McNally (488-2700), Krissy Creamer, Johnny Cooper, 

Curtis Mallery


BOOTHS: Robert McNally (488-2700), Tanya Breu 


DINING HALL: Robert McNally (488-2700) 


LIVESTOCK: Henry Knight (488-1126), Ronald Davis, Tom Johnson 


HORSES LIGHT: Ron Davis (433-6044), Marlene Jarvis, Curtis Mallery, Lisa Davis, Denise 

Miller, Melinda Mallery 



HORSES DRAFT:  Matt Creamer (654-6787), Elmer Johnson, Harry Storey, John Jackson,

Kevin Golding, Justin Jackson, Tommy Storey, Bob Ferris,  Krissy Creamer, Susan Ferris



GATE: Jenny McConchie (488-8089)



Parking: Ian Sullivan, Hazen Underhill (471-2911)



HOUSEHOLD ARTS: Emma Thibault (468-1092), Sherri Smith, Holly Hersey, Ella Coy, 

Natasha Mclaughlin, Joyce McKay



CHILDREN’S WORK: Jill Merritt-Coy (488-1087), Judy Anne Breen, Alex Francis, Corrie Smith, Nancy Hyatt, April Wilson



HORSE HAULING: Blake Perrin (687-4627), Gene Mersereau, Bruce Mersereau, Tom Johnson, Don Johnson, Ryan Bogle



ENTERTAINMENT PROGRAM: Connie Denby (488-2128), Vaughn Blaney, Lloyd Mullin, Eugene Mahoney, Camden Lenentine



4-H: Jayde McConchie (488-8880), Amy McConchie, Ashley Storey



PUBLICITY & ADVERTISING: Melissa Player (260-0062), Lisa Ramsay



PRIZE LIST: Lisa Ramsey (461-6826) 



PURCHASING: Robert McNally (488-2700), Tammy Gordon, Lisa Ramsay



POULTRY: Jim Scouten (488-8183) 


PHOTOGRAPHY & ART: Debora Kantor (488-2845), Jackie Straight, Joyce Robinson 



PARADE: Krissy Creamer (650-4144)



CARNIVAL: Ryan McNally (440-1989), Robert McNally